Gittiğim çok az yerin etkisi altında kalır, ben bu şehirde yaşarım derim. Birisi Barcelona diğeri Lesvos oldu. Ada yaşantısına uzak birisi olmama rağmen beni kendine hayran bıraktı.

midilli

Tabi ki ada hayatının vazgeçilmezi deniz mahsulleri… Deniz mahsülleri delisi olduğumun için sürekli yedim. :)) Karnımın acıkmasını fırsat vermedim :) Adanın Molivos kısmında kaldım. Sanırım iyi bir tercih oldu. Araba kiralamanızı tavsiye ederim. Çok fazla görülecek yer var ve ada çok büyük…  Ben Ayasos, Thermi, Petra, Ayasos ve Plomari’yi gezdim. Plomari hepsinden anlamlıydı çünkü bayıldım içki Barbayanni’nin doğduğu şehir. Müzesini ve fabrikasını ziyaret ettim. Oradan satın aldığım Barbayanni sayısını tahmin edemezsiniz :))

Barbayanni

plomari-lesvos

Plomari’nin plajı çok keyifliydi. Meraklı gözlerin olmadığı kimsenin kimseyi umursamadan rahat denize girdiği bir plaj.

molivos

Molivos’da Otel Molivos’da kaldım. Yemekleri ve personeli şahaneydi. Otelin kendi plajında oldukça fazla zaman geçirdim.

201-plaj-modası

2014-kimono-modası

2014-plaj-modası-

Favori restoranım ise Molivos’da Oyzaaiko oldu.

midilli-restorant

Sabahları yedikleri sandviçleri çok güzel. Yanında cips yiyorlar tam benlik :) Bu kahvaltımı Ayasos’da yaptım. Dağın yamacında ufak şirin doğasını görmek için gidilebilinecek bir kasaba.

midilli-yemekleri