2014-tulum-modelleriGeçen yaz 3 aylık yaptığım tatilin bu yıl yarısının yarısına bile razıydım ama tatil benim için rüya oldu. Bende azıcık olan bayram tatilimi biraz uzatarak 10 günlük İspanya tatiline gittim. İstanbul dışında hiçbir şehirde yaşamayı düşünmedim ta ki Barselona’ya gidene kadar… Benim gibi gamsız, dertsiz tasasızların şehri. Bizdeki bugünün yarını işine bırakma sözü orada boşver yarın hallederiz. Gündüzleri siesta akşamları fiesta o la la seraplamoda :)

serapalp

Sanıldığının aksine tulum sizi olduğunuzdan ince ve uzun gösterir. Tulum ve elbise gibi tek parça giysiler bedeninizi görüntü olarak parçalara bölmediği için daha uzun algılanırsınız ;) Birkaç postta daha İspanya’dan minik minik bahsedip neler giymişim onları sizinle paylaşacağım. Çok sıcaktı, tarihe ve müzelere olan merakım yüzünden sıcaktan baygınlık geçirerek tüm gün gezdim. Sanatçının ruhunu doyuracak sonsuz tatlara sahip ve  Salvator Dali’nin doğduğu ülke… Dali’ye hayranım, çok büyük hayranım. Hayal gibiydi Dali’nin evinde olmak.

barselona_en-iyi-yemekYeme-içme konusu beklediğimin altında kaldı. Ayaküstü atıştırmaktan nefret ederim. Tapas kültürleri bana uygun değil. Üstteki iki pastane aklıma kalanlar arasında.

Tulum: Koton Şapka: Yargıcı