Yaz ayları yaklaştıkça 2012 yaz kolekiyon lansmanları çoğalıyor. Son olarak AY Marka bünyesindeki NetWork, Fabrika, Que, Divarese veT.box’ın ilkbahar – Yaz koleksiyon lansmanına katıldım.

İlk olarak T-Box ile başlayalım.

2003 yılından buna yana hayatımızda olan t-box sıkıştığı kutuların içinden 2011 yılında çıktı. 2012 yaz koleksiyonunda 4 ayrı tema var. Town, Members Only, Scuba ve Honolulu. Cape Town’da kahveler, kırmızılar, hardallar ve turuncuların baskın olduğu etnik havalar hakim. Members Only bu yaz yine trend olan marin modasını yansıtıyor. Scuba temasında renk blokları trendini uygulamış. Neon renkleri bu temada görmek mümkün. Honolulu teması ise buram buram hawaii kokuyor. Göbeği açıkta bırakan tişörtler favorim oldu.

Network 2012 yaz…

Network 10 yıldır Arzu Kaprol’un emin ellerinde ilerliyor. Her yıl ilk göz attığım markalardan birisi Network. Çalışan arkadaşlarım favorisi :) Farklı Line’lar ile karma bir müşteri profili de var. Bu sezon yeni bir line eklenmiş. Network Zone, iddialı kesimleri ve çarpıcı renk skalasıyla daha çizgi dışı olacak. Genele olarak ise gizli detaylara sahip ceketler beni etkiledi.

En sevdiğim Fabrika

Fabrika İlkbahar-Yaz koleksiyonunu Elif Cığızoğlu ve Kudret Saka hazırlıyor. Koleksiyonda elime ilk parçayı aldığım anda Elif Cığızoğlu ruhunu hissettim. Koleksiyonda iddalı desenler, geniş renk skalası, büyük çiçek desenleri, puantiye ve renkli denimler bulunuyor. Cesur olan çalışan kadınlar bu koleksiyona göz atmalı.

ve Que!

Que markası AY Marka’nın uçarı çocuğu :) Çizgiler özgür, asi ve mitolojinin etkisinde. Renkler siyah, beyaz, limon sarısı,  lacivert, kahverengi, indigo mavi, ten rengi, duman tonları ve geçişli gri’ye sisli pas rengi. Genel hatlarıyla geometrik kesimler ön planda. Her sezon olduğu gibi fetiş deri detaylar göz kırıyor :)

Divarese 2012 yaz bundan sonraki yazımda…