Organik ürünlere olan merakımı sağır sultan duydu :) Son olarak organik şampuan arayışındaydım. Rareblossom tutkumdan daha önceden şu yazımda bahsetmiştim. Uzun zamandır beklediğim organik şampuanları artık raflarda… Şampuan ve markayı daha yakından tanımak için geçtiğimiz hafta Rareblossom fabrikasını ziyarete gittik.

Samimi davette ikram edilen yiyecekler de Rareblossom ailesine ait olan Yakatarla markasına aitti. Tabi sizin de tahmin ettiğiniz gibi ürünler tamamen organik :)

Blogger team iş başında :) Üretim aşamalarının tümünü gezdik. Hammadde üretiminden ambalaj kısmına kadar! İçeriğinde altın kökü çiçeğini barındıran Rareblossom Şampuanlar, 4 ayrı saç tipi için 3D  Matrix teknolojisiyle tasarlanmış. Normal, Kuru, Yağlı ve Kepeğe karşı etkili.

Yasaklı hammadeler arasında olan Sentetik boya, Sentetik kokular, Sentetik antioksidanlar, Sentetik emmollientler, Sentetik yağlar, Petrokimya endüstri ürünleri, Parabenler, Phenoxyethanol, Corbomerler ve Glikoller bu şampuanın içinde yok…

Peki içerisinde neler var? Altın kökü çiçeği, Lavanta, Misket limonu, Itır çiçeği, Nane ve şampuanlarda mevcut olan su yerine Lavanta suyu ve Defne suyu…

Ben denemeye başladım, şu an için gayet memnunum :)