O kadar çok severim ki şu sözü; Acılar paylaştıkça azalır…

Sorumlu Blog bu kez Van için tek yürek… 23 Ekim 2011 Saat 13:41 bir acı ve unutulmayacak  kayıplar! Sakaryalı birisi olarak deprem ruhumda daha yıkıcı, gözyaşı, karmaşa, hiçbir zaman kabuk bağlamayan bir yara! Sanki dün gibi yakın, unutmak istemediğim acılarla dolu… Yaşadığım acılar ve tecrübe sonrası söyleyebilirim ki deprem bölgesinde affet sonrası yaraların kapanması çok uzun zaman ister. Van hala yıkık, insanlar çadırlarda soğuk hava şartlarıyla mücadele ediyor.

Sorumlu Blog VAN’ı unutmayacağının sözünü vermişti. Kendi içimizde verdiğimiz sözümüzü tutuyoruz.

Yeni yılın umutları Van’ı da sarsın, Van’daki eksikler tamamlansın diye Sorumlu Blog yardımınızı istiyor… VAN SOSYAL HİZMETLER İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ Erciş’te kurulacak kreş, psikolojik merkez, eğitim merkezi ve etüd merkezi için sorumlu blog takipçilerinden destek bekliyor. 2 adet 10.000 kişilik konteynır kentte kurulacak olan bu merkezlerin ihtiyaçları Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından belirlendi. Buna göre  4 acil ihtiyaç paketi  var, ilk etapta hedef bu paketlerden 10’ar adet sağlanması.

Bu ihtiyaç paketleri Erciş Sosyal Hizmetler ilçe Müdürü Şafak Aydın tarafından Sorumlu Blog ile paylaşıldı. Paket içerikleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler sorumlublog@gmail.com ’a mail atabilir.

Peki nasıl katılabilirim?

  • Sorumlu Blog’un firmalara ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Ben firma falan bilmem ama birlikten kuvvet doğar derseniz. Bir grup bir araya gelip bir paketi siz sağlayabilirsiniz.
  • Sosyal medyada paylaşarak daha fazla yardımsevere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.
Yardım yapan kişi ya da kurumların bağışlandığı paketler satın alındıkça sorumlu blog sayfasında açıklanacak. Benim en sevdiğim kısmı ise Sorumlu Blog satın alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı paketleri ulaştığı ve kurulduğu yerde fotoğraflatarak, yayınlayacak. Bu fotoğrafların paylaşılacağı günleri sabırsızlıkla bekliyorum. Bu acılar paylaşıldıkça azalır. Bu kampanyayı duyuralım, paylaşalım #yeniyildavan kreşlere, sınıflara, psikolojik ve sosyal merkezlere sahip olsun!