Geçtiğimiz hafta sonu Yada İmaj ile tanıştım. Moda bloggerlarıyla rengarenk bir gün geçirdik. Yada İmaj Hayatın Renkleri, kişinin kendini ve yansıttığı kurumu doğru ifade edebilmesine yardımcı olmak için “renginiz etkinizdir”  ilkesiyle yola çıkan bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri veren kişisel gelişim merkezi. Merkezin sahibi Yonca Bagana bana da renk analizi, saç ve makyaj analizi ve stil danışmalığı yaptı.

Renk analizinde hangi renk tonlarından kaçınması gerektiğini, hangi renk tonlarının sizi daha canlı ve sağlıklı gösterdiğini buluyorlar. Sonrasında kişinin kendi renk karakteristiğiyle uyumlu grubu temsil eden 36 renkten kendisine en çok yakışan renklerin belirleneceği ikinci bölüme geçildi. Renk analizi sonucunda giysi ve makyaj renklerinin yanı sıra saç rengi, takı ve aksesuar renkleri de ortaya çıkarılıyor. Analiz sonucunda benim hangi renk tipine uygun  olduğumu bulmakta zorlandılar. Yaz ile kış kadını arasında kaldılar. Kış kadını olduğuma karar verdiler :) Ben kış kadının renk paletini çok sevdim. Alışveriş yaparken o renklerin dışına çıkmayacağım.

Sıra karakter analizine geldi. Testlerimizi çözdük. Ben Romantik Naturel çıktım. Feminen  tercihler yapıp bunu doğallıkla dengelemem gerekiyormuş. Kürk, kadife, yüksek ökçe ayakkabılar ve kabarık mini etekler hepsi benim içinmiş :) Bunlar tam bana göre…

Kendini daha derinlerde keşfetmek isteyenlere Yada İmaj’ı tavsiye ediyorum.