Kismet By Mika markasını duymayan kalmamıştır. Bana göre zarif aksesuarların tekrar trend olmasında  Milka Karaağaçlı’nın payı büyük… Milka’yı 13 senelik reklamcılık kariyerini bırakıp içindeki mücevher tutkusunun peşinden koştuğu için tebrik etmek gerekiyor :)

İki sezon üst üste Paris Moda Haftası’na katılan ilk Türk mücevher tasarımcısı olan Milka, yeni showroom’unu bebek’te açtı. Showroom, boğaz manzaralı olmasının yanı sıra tarihi bir köşk. Milka köşkün yaşanmışlık dolu hikayesine aşık olmuş. Hikayesi şöyle “1800’lerin ikinci yarısında bir Osmanlı paşası Mısır’ın önemli ailelerinden birinin kızını beğeniyor, Mısır prensesi. Paşa prensesle evlenip kendisini İstanbul’a getiriyor. Konsolosluğa yakın olmasını istediği için Bebek’te ona özel bir köşk yaptırıyor. Her katı 300㎡ olan köşkün her tarafı bahçe ve muhteşem Bebek manzaralı. Mısır Prensesi yıllarını bu köşkte geçiriyor.”

Kismet By Milka tasarımları ağırlıklı olarak pembe altın, beyaz, siyah, konyak rengi pırlanta, natürel safir materyalleriyle hazırlanıyor.

İlk olarak Londra’da satışa sunulan Kısmet, Türkiye’de Bebek Showroom dışında; Harvey Nichols Kanyon, Harvey Nichols Kentpark, Brandroom Nişantaşı, Brandroom Adana, Midnight Express, Atelier 55, Özusta, Deno, www.modabyte.com gibi noktalarda satılıyor.

Peki ben açılışta ne giymişim?

Gömlek; Nihan Peker Tayt; Günseli Türkay Ayakkabı; Nazlı Ceylan Çanta;Accessorize Kemer; Stradivarius