Bugün Mavi Tasarım Müdürü Güney Oktar ile “Denim Kitchen” konseptinin ilk kez uygulandığı Galatasaray mağazasını ve 2011 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunu konuşmak üzere bir araya geldik. İlk olarak “Denim Kitchen”  nedir sorusunun cevabını bulduk. Mağaza konsepti; konsept ve yemek tasarımı gibi projeleriyle tanınan dünyaca ünlü Marti Guixe’ne ait. Güney Oktar’ın anlatımıyla Denim Kitchen; “Mavi, işinin mutfağını bilir. Jean’i tasarımdan üretime ve mağazacılığa kadar her aşamasında, en ince ayrıntılarına kadar mutfak titizliğiyle ele alır. Jean’in mutfağında olmak, Mavi için yaratıcılığı, sosyalleşmeyi, farklı renklere ve lezzetlere açık olmayı ifade eder.”

İlk kez Berlin Moda Haftası’nda görücüye çıkan 2011 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’na gelirsek; bu yıl Mavi kalıplarının vücuda tam oturan modeller olduğunu iddia ediyor. Bu cesur söylemin koleksiyonu inceleyince ne kadar doğru olduğunu anlıyorsunuz. Evet şimdi modellere göz atalım;

70’li yılları yaşamak isteyenler Zoe, skinny modelleri sevenler için Serena ve Lindy…

Uçuk kaçık giyinmeyen ama demode olmak istemeyenler için Mona, basic tişörtlerle kombinleyerek stilinizi yansıtabileceğiniz Olıvıa…

Fotoğraflar o kadar güzel anlatmış ki yazmaya gerek kalmıyor…

Mavi’de yenilikler…

  • Mavi jean seçiminde eğlenceli bir çözüm sunuyor. Mağazada yer alan I-pad lerde kısa bir test çözüyorsunuz ve testinin sonunda sizin hangi jean modeline uygun ruha sahip olduğunuzu gösteriyor.
  • Mağaza alanında ilk kez Mavi’nin kullandığı bir stand bulunuyor. Kullanıcı dostu dokunmak ekran sizi bel, paça, kesim, düşük bel, yüksek bel gibi seçeneklere cevap vererek aradığınız jean modeline ulaştırıyor.

Araya ben ne giymişim onu da sıkıştırayım…

Daha fazla Mavi görseli için kutucukları tık tık..

[nggallery id=71]