Kuzenim eşine bir süpriz yapmak istedi. Süpriz arayaşındayken Group Musicall ile tanıştım. Kuzenimin eşine yapacağı ilginç süprizi şimdilik açıklamak istemiyorum. Onunla ilgili güzel post hazırlayacağım. Fakat sizi Group Musicall ile şimdiden tanıştırmak istedim. Group Musicall’in kurucusu Tuncay Bey ile bu yaz evlenecek çifler için bir söyleşi yaptım.

Öncelikle biraz kendinizden ve orkestranızdan bahseder misiniz?

Müzik ile henüz 7 yaşında özel piyano dersleri alarak başladım.Daha sonra İstanbul güzel sanatlar lisesi keman sınıfında eğitim almaya başladım.Ardından da Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik toplulukları bölümünde lisans eğitimimi tamamladım.2003 yılında ilk olarak Nights & Nights orkestra adıyla çeşitli organizasyonlarda müziğimizi dinleyicilerimize ulaştırma şansı bulduk.Ardından gerçekleştirdiğimiz çalışmaları Musicall Müzik organizasyonun kurumsal bünyesinde topladık ve halen çok değerli müzisyen arkadaşlarım ile Orkestra Musicall ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Düğünlerde ne gibi müzikal hizmetler vermektesiniz?

Öncelikle Orkestra Musicall olarak geniş repertuarımız ve sahne showlarımız ile hizmet vermekteyiz. Bunun yanı sıra ses, ışık ,dj,trio ve quartet gibi hizmetler vermekteyiz.

Konuyu biraz daha açabilirmiyiz, bu hizmetlerinizin düğünlerdeki kullanım alanları nelerdir?

Ses ve ışık sistemleri, sahne alan orkestranın yada dj in müziğini ve sahne showlarını, en kaliteli duysal ve görsel şölen ile davetlilere sunmasına olanak tanıyan teknik hizmetlerdir .Teknik malzemenin kalitesi ve yeterliliği ile teknik personelin tecrübesi, yetenekleri hizmet kalitesindeki  en önemli faktörlerdir.

Bunun yanı sıra Trio ve quartet hizmetleri kokteylde düğün öncesinde davetlileri karşılamak için yada kokteyl esnasında davetlilere müzik ziyafeti sunan müzikal ekipler olup repertuar olarak klasik, jazz, çigan, napoliten eserleri icra etmekteler.

Çıkış ilk dans ve pasta müzikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Çıkış müziği, davetlilerin ilgisini davet alanına giriş yapan çiftimize yöneltecek, güçlü, dinamik ve etkileyici eserlerden seçilmelidir.

İlk dans müziği ise, çiftlerin ortak şarkıları yada beğenilerini içeren romantik,özel bir şarkı olmalıdır.

Pasta müziği, canlı, hareketli, eğlenceli bir eser olmalı, davetlilerin alkışları ve dansları ile eşlik edebileceği nitelikte bir ritim yapısına sahip olmalıdır.

Evlenecek olan çiftlerimize bunlar dışında neler tavsiye edersiniz?

Öncelikle düğünlerinde hizmet alacakları firmaların tecrübeli olmalarına özen göstermelerini önerir ve referanslarına bakmalarını tavsiye ederim.Bunun dışında ilk dans için birkaç ders almak sanırım ortaya güzel sonuçlar çıkaracaktır.Son olarak seçim yapacakları müzik grupları ve orkestraların videolarını izlemelerini ve seçimlerini buna göre yapmalarını tavsiye ederim.

Verdiği bilgiler için Tuncay Bey’e teşekkür ediyorum. Daha fazla bilgi almak isterseniz. Buraya tık tık…