Bu yıl İstanbul Moda Haftası çok ilginç konukları ağırlıyor. Gördüğümde inanılmaz mutlu olduğum italyan Vogue yazarı ve stil ikonu Anna Piaggi…

Bu yıl ilk kez yabancı blogerlarda davetliydi. Peki bunlardan biri kim mi?

Style Bubble blogunun sahibi  Susie Bubble… (Türk blogerların gözardı edildiği organizasyona yabancı blogerların üzerine para verilerek getirilmesi beni düşündürdü.)

Bugün toplam 3 defile izledim. Deniz Mercan, Günseli Türkay ve Bora Aksu

Mayo ve iç giyimde fark yaratan tasarımlara imza atan Deniz Mercan’ın “LU-Fear” isimli koleksiyonu aynı zamanda “Lüfer Yok Olmasın”  kampanyası kapsamında yapılan sosyal sorumluluk projesi.

Bugün yıldızı Günseli Türkay idi. Defileden çıkan herkesin yüzündeki pozitif etkiyi görmeliydiniz. Aksesuar ve ayakkabı stylingi Deniz Berdan aitti. Sıcak renklerden oluşan taytların desenleri ve detayları görülmeye değerdi.

Bora Aksu’nun “İstanbul” isimli koleksiyonunu izledik.  Bu koleksiyonu İstanbul’u kendi penceresinden baktığı İstanbul’u hayal ederek tasarlamış. İstanbul’da yaşamadığı için bilinmeyen tarafından bakabildiğini söylemiş. Öne çıkan detaylar transparan kumaşlar, içte kullanılan dikişlerin dış görüntüye yansıması,  korse ve drapeler…