Yaz geldi ve düğünler arka arkaya sıralandı. Sanırım bu yıl ramazan ağustos ayına denk geldiği için düğünler haziran ve temmuz ayına sıkışmış durumda… Tüm davetli olduğum düğünlere gitmeye kalksam her haftasonu bir düğünde olabilirim.

Dün arkadaşımız Lale’nin düğünü vardı. Düğün mekanı olan Moda Teras, serin ve görsel yönden hoş mekandı. Pazar sabahı ilk olarak Emirgan Sütiş’de kahvaltı yaptıktan sonra sabancı müzesinde sergilenen “Efsane İstanbul” sergisini gezdim. Sütiş ile ilgili bir iki şey söylemek isterim. Servis kötü, ciddi bir park sorunu var ve en önemlisi yediğim her şey lezzetsizdi. Her gidişimde bu son gelişim diyorum ama bu gerçekten bu son gidişimdi.

Sergiyi İstanbul’un karmaşık ruh halini anlamak isteyenlere tavsiye ederim. İstanbul’un 8000 yıllık tarihi anlatılıyor. En çok seçilmiş bazı kubbelerin görsellerinin sunulduğu barkovizyon gösterisini sevdim.

Giydiklerime gelirsem çok düğün havasında olmadığım için seçimlerim sıradan oldu. Hatta portföy çanta yerinde gün içinde kullandığım büyük çantam ile geceye devam ettim.

Ne giymişim,

Elbise; Zara ( sanırım geçen sezon uzun zamandır giyiyorum)

Çanta; Chloe paraty

Ayakkabı; Vivienne Westwood Melissa