Öncelikle Salı gününden bu yana yazı yayınlayamadığım için birçok mail aldım, merak edenlere teşekkürler. Gereksiz bir rahatsızlık geçirdim. Şebeke suyundan bir virüs bulaştı. Artık evde çeşme suyu içen kaldımı demeyin, mutlaka bir yerden bulaşabiliyormuş. Çarşamba günü koleksiyonerler için numaralandırılmış 1000 adet adet özel baskı VOGUE Türkiye’den birine bu sebebten dolayı sahip olamadım.

Moda haftaları moda severleri mutlu etmeye devam ediyor. Milan Fashion Week 2010  24 Şubat- 3 Mart 2010 tarihleri arasında düzenleniyor. Takipçisi olduğum markaların yer aldığı defile programına Fendi ile başlamak istedim.

İlk olarak gözüme çarpan kürk materyalinin fazlasıyla kullanılmış olması… Biraz garip bir yaklaşım olacak biliyorum ama ilk görseldeki yelek adeta 2009 dekorasyon trendlerinden olan deri halılara benziyor. Bana göre gereksiz detaylara sahip. Bu kış kürk yelekleri her boyutta gördük. 2011 kışında görmek beni mutlu etmedi.

37 parçadan oluşan koleksiyonda en sevdiğim görüntü yakalardaki detaylar oldu. Üst görseldeki son kaban 2011 kışı için harika bir tercih olabilir. Renkler doğaya dönüşü hatırlatan rafine ve soft …

Kadife, kadife,kadife…

Kadife hakkında o kadar çok yazılacak şey var ki, katılacağınız davette gecenin en zarif, şık bayanı olmak için kadifeyi şeçebilirsiniz.

Kadife kalın fitilli ve kırışık  formlar da kullanılmış.

Kürk etol benim için bir kabus, Fendi koleksiyonunda kürk etol kullanmış. Sizi bilmem ama ben gözümü kapatıp iki kombini de etolsüz düşünmek istiyorum.

Fendi 2010 sonbahar kolesiyonuna ilk bakışta çantalar oldukça başarılı. Özellikle taba renkli çanta iş ve günlük hayat kullanımı için çok uygun.

Görseller; Nymag