Dilek Hanif, 2010 ilkabahar- yaz koleskiyonunun detaylarını 25 Aralık 2009 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay’ın katılımıyla bir lansmanda bizlerle paylaşmıştı. Lansman sonrasında Dilek Hanım ile birebir söyleşi yapma firsatını yakalamıştım.Tekrar okumak isteyenler buraya tık tık.

“Fransa’da Türkiye Mevsimi Etkinlikleri” kapsamında desteklenen Dilek Hanif 2010 Yaz defilesi 27 Ocak’ta şehrin en prestijli otellerinden biri olan Hotel de Crillion’da “Paris Haute Couture Haftası” kapsamında gerçekleştirildi.

Kadın belini olduğundan daha ince gösterirken, yuvarlak kalça formunu destekleyen kalıpların dikkat çektiği koleksiyonda, Osmanlıdan Ultramodern romantizme geçişler başrolde…

El işçiliğinin en iyi şeklide öne çıkarıldığı koleksiyonu ben çok beğendim. Dilek Hanif Osmanlı zarafetini sade çizgisinde buluşturmuş ve modern çizgiler ile de üstlere taşımış.

20 yabancı mankenin görev aldığı defilede dünyaca ünlü Pirelli takvimlerinin 2010 yüzlerinden ünlü model  Georgina Stojilkoviç de podyuma çıktı. Finalinin Pirelli kızı  Georgina’nın giydiği gelinlik ile yapıldığı defilede yabancı mankenlerin yanı sıra Tuğçe Kazaz ve Tülin Şahin de podyuma çıktı.