Aaa yine mi gelinlik dediğinizi duyar gibiyim ama ünlülerin gelinlikleri merak konusu oluyor ve ünlülerin gelinliklerinin tasarım tarafını eleştirmeyi seviyorum.

Geçtiğimiz Cumartesi Demet Akalın, Önder Bekensir ile Esma Sultan yalısında gerçekleşen düğünde evlendi. Sahne kostümlerinde modacı Sülayman Demirel ile çalışan Demet, düğün töreninde benim de tasarımlarını çok beğendiğim Tuana Büyükçınar ile çalışmış. Tuana Büyükçınar ile ilgili yazımı okumak isterseniz burayı tıklayın.

Gelinlikle ilgili detaylara gelirsek, bu yıl gelinlik modasında lame işlemeler çok trend. Tuana Büyükçınar da lame işlemelere yer vermiş. Bunun yanında sıkça rastlanan ufak çiçek deseni işlemesi yerine büyük çiçek desenler tercih etmiş. Gelinliğin öne çıkan tarafı değerli taşlarla işlenmiş pelerin…  Pelerinin kol boyu beni rahatsız etsede  genelde başarılı buldum.

Saç aksesuarında sıradanlıktan kurtulamamış ve dalgalı topuz yaptırdığı saçlarını işlemeli aksesuar ile bütünlemiş. El çiçeği beyaz güller ile yeşil yaprak parçalarından yapılmış.

Tek elinde dantel eldiven seçimi  ile saç aksesuarı arasında asimetriyi yakalamış.

Görsel; Hürriyetport