Geçtiğimiz günlerde sevgili arkadaşım Bilun’un standını ziyaret etmek için Feriköy bir pazar denilen vintage ürünlerin satıldığı alanı ziyaret ettim. Oraya kadar gitmişken pazarın tamamını gezmemek tabiki olmaz. Beni büyüleyen bir stand ile karşılaştım. Bir gözlük gurusu Hakan Şan’ın standı ile… İnanın gözlük alanında tam anlamıyla profesyonel…

Özellikle elinde bulunan vintage gözlükler inanılmazdı. Henüz bir mağazada satış yapmıyor fakat özel mekanlarda gerçekleşen davetler ile gözlüklerini tanıtıyor. Kendisi inanılmaz cici birisi pozitif enerjisini karşındaki insalara geçiriyor.

16 Aralık’ta vintage gözlük sevenler Den Cafe’de buluşmuşlar bunu kaçırdım ama tekrarına mutlaka katılacağım. Hakan Şan’ın birde blog adresi var, ben bir bakayım diyenler burayı tıklasınlar.

Not: Hakan Şan kimdir ? Dr. Hakan San, lisans ve lisansüstü eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Dil Eğitimi Bölümü, doktora derecesini ise Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri Bölümü’nden almıştır. Sırasıyla Işık Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak İngilizce ve İletişim dersleri veren Dr. Hakan San, eş zamanlı olarak Sabah Gazetesi, Nokta Dergisi, Infomag ve CNBC-e için röportajlar yapmıştır. UPC PR&Brands&Events’i (www.upc-ist.com) 2008’de kuran San, optisyenlik diplomasını 1993 yılında almıştır. Hakan San, aile mesleği olan gözlükçülükten dolayı,uzun zamandır dünya optik sektör ve trendlerini çok yakından izlemektedir. 50 senedir gözlükçülük yapmakta babası Mehmet San ise Türkiye’nin ilk gözlükçülerinden olarak tanınmaktadır ve mesleğini hala devam ettirmektedir.

Kaynak: fashionateye.blogspot.com