chistian

Siu, Christian Louboutin, ben :)

 16 Aralık’da gerçekleşen Christian Louboutin Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen basın özel lansmanını sevgili Siu ile birlikte takip ettik.  Marka konferansına davetliyim fakat iş yoğunluğumdan dolayı katılamayacağım. Ayakkabı tasarımlarına hayran olduğum Louboutin ile tanışma imkanı yakalamak güzeldi. Christian Louboutin konuşmasına başlarken çok utangaç birisi olduğunu belirtti, bu sebeble kendisini doğru ifade edemeyeceğinden bizlerin ona soru sormamızı istedi.

Christian-Louboutin-marka-konferansı

 Toplantıdan kısa soru cevaplar;

Dünya starları sizin ayakkabılarınızı tercih ediyor, ayakkabılarınızı starların ayaklarında gördüğünüzde neler hissediyorsunuz?

17 yıl önce ben bu işe başladım, bu duruma çok alıştım. Evet benim ayakkabılarımın giyilmesinden mutlu oluyorum ama sadece ünlülerin değil herkesin giydiğini görmek beni daha çok mutlu ediyor.

Sizin ayakkabılarınızı özel kılan nedir?

Aslında bu soruyu ayakkabılarımı tercih eden kadınlara sormak lazım ama ben kadınlara sonsuz saygı duyuyorum ondan dolayı tasarımlarım bu kadar tutkulu…

Tasarımlarınızda nelerden ilham alıyorsunuz ?

Kadınların arasında büyüdüm ben, kadınların yoğunlukta olduğu bir ailenin küçük bireyiydim. Onların tavırlarını izledim. Bunlardan ilham aldım.

İstanbul’u anlatan, İstanbul hikayesi olan bir ayakkabı tasarlasaydınız, bu ayakkabı nasıl olurdu?

Bu zor bir soru… İstanbul çok güneşli, parlak bir şehir ama ben bunun zıttı koyu renkleri tercih ederdim. Siyah kadife bir ayakkabı tasarlardım sanırım.

H&M gibi markalara ayakkabı tasarımı yapmak ister miydiniz?

H&M’den iki yıl önce böyle bir teklif aldım ama ben tercih etmiyorum. Benim için kalite çok ön planda kalitenin önüne asla fiyat geçmemeli. Benim tasarımlarımın kalitesiz görünmesi beni çıldırtabilir. Şu anda kendi üretimlerimde bile çok minimal hatalar görüyorum.

Erkekler için ayakkabı tasarımı yapmayı düşündünüz mü?

Erkekler için az sayıda tasarımlarım var. Erkeklerde durum çok farklı, ben dişiliğe dayalı tasarımlar yapıyorum. Tasarımlarım feminen ve duyarlı. Erkeklerde bunlar zor, sadece deri ve dikiş… Buda benim kendimi çok değiştirmem demek oluyor.

Bu sezonun trendi olan açık ayakkabı içine opak çorap giyilmesini nasıl buluyorsunuz, sizin tasarımalarınız arka planda kalmıyor mu?

Yok, bilhassa hoşuma gidiyor. Benim için bir sıkıntı yok :))

Marka Konferansı ile ilgili detaylı bilgi isteyenler buradan bilgi alabilir.