marka-konferansı

10. yılını kutlayan Marka Konferansı (17-18 Aralık) bu yılda sürpriz konuşmacılarla kaşımıza çıktı. Konferansta beni kendine çeken dünyanın en güzel kırmızı ayakkabılarını tasarlayan  Christian Louboutin ve 80’li yılların unutulmaz top modeli Jerry Hall oldu.

marka-2009-marka

Bir çoğunuzun bilgisi vardır ama Christian Louboutin kimdir diyenler için; Paris’de anne ve ablalarıyla büyüyen Christian, ailesindeki kadınların ilk ilham kaynağı olduğunu söylüyor. 1982 yılında dönemin ünlü ayakkabı tasarımcısı ve Christian Dior ayakkabı koleksiyonunun yaratıcısı Charles Jourdan’ın yanında çalıştı. Ardından Maud Frison, Chanel ve Yves Saint Laurent gibi moda evlerine freelance ayakkabı koleksiyonları tasarladı. Moda dünyasının “sihirli markası” olarak tanınan Christian Louboutin, 1992 yılında Paris’te kendi markasıyla açtığı bir butik ile başladı bu masala ve 46 ülkede faaliyet gösteren uluslararası marka haline geldi.

jerry-hall

Bir dönemin ikon süper modelleri arasında yer alan Jerry Hall, Saint Tropez plajı üzerinde bir moda ajansı olan Claude Haddad tarafından güneşlenirken keşfedildi.1,80 boyunca beline kadar uzanan doğal sarı saçları olan Hall, bir çok marka için ilham kaynağı oldu.Yves Saint Laurent, Revlon ve Chanel markalarının yüzü, bir marka oldu ve bunu kitaba aldı.  Konferansta da  kendi hayat hikayesinden örneklerle, bunun markalar üzerindeki etkisini anlatacak.

Konferansın diğer konuşmacılarından bazıları ise, Stefan Sagmeister, Dean Aragon, Guy Murphy, Jonathan Banks, Ze Frank, Martin Rol, Tom Dixon gibi tanınmış isimler.

Etkinlik için detaylı bilgi burada…