tuvana-büyükçınar-A46

 Henüz 34 yaşında olmasına rağmen birçok başarılara imza atmış bir moda tasarımcısı… Mimar Sinan Üniversite’sinde Endüstri Tasarımı bölümü okuduğu yıllarda moda alanında ilerlemeye karar vermiş. Adam olacak çocuk misali küçük yaşlarında şarkıcı olma hayalleri ve kostümlere olan hayranlığı; daha çocuk yaşlardan onun tasarıma olan kabiliyetinin altyapısını oluşturmuş.

Alışveriş yapmayı çok sevdiğim A46 mağzasını 99 yılında açtı ve kısa zamanda Çağla Şikel, Tuğba Ünsal, Ebru Akel gibi ünlülerin vazgeçilmezi oldu.

2005 yılında Tuvanam markasını kurdu ve markanın şu anda 15 ülkede 100’den fazla noktada tasarımları satılmakta… Büyükçınar Demir’in podyum şıklığını ve zarafetini günlük hayata yansıtmak istemesinden Tutti markasını ortaya çıkardı.

2010-moda-çekimleri

Bu markayla podyumların, spot ışıklarının, moda çekimlerinin ve kapak kızlarının o büyüleyici ve baş döndürücü etkileri, en modern çizgileriyle sokağa taşınmış oldu. İlham kaynağını gökkuşağı renklerinden, kelebeklerden ve bohem yaşam tarzından alan Tutti, bazen otantik figürlere yer vererek, bazense çiçekli desenlerin enerjisini hayata aktararak sizlere bambaşka bir dünyanın kapısını aralayacak. Tutti, sadece düğün, mezuniyet, davet, doğum günü gibi günleri değil, yaşadığı her günü özel bir gün olarak kabul edenlerin dünya çapında tercihi olmaya devam edecek ve dünyamıza renk katacak.

Hayallerini tasarladığı 2010 Sobahar/ Kış koleksiyonunda çarpıcı, feminen, lüks, farklı ve şık perspektifinin en somut çizgisinde yer alıyor. Pudra tonları mini elbisede, ışıltılı taş işlemeleriyle uyum yakalamış.

tuvana-büyükçınar

Şu yazımda  parıltılı sevenler için ışıl ışıl bir sonbahar- kış sezonu geliyor demiştim. Özelikle payetli ceketler kışın anahtar parçalarından birisi… Modacıların koleksiyonlarında dikkat çeken aksesuar ceket dışında işli vaktalar.

A46-2010-koleksiyonu

Kış sezonunda en sık göreceğimiz desen leopar …

sonbahar-modası