bergüzar-korel-gelinlik

Uzun süren tatilim malesef bugün son buldu. Tatilde olduğum dönemde yazılarımın sayısı azaldı. Sitemi takip edenler kusuruma bakmasınlar.

Beklenen düğün geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Düğün magazin basınını tatmin etmesede beni oldukça memnun etti. Beni ilgilendiren kısım olan Bergüzar Korel’in gelinliği tek kelime ile kusursuzdu. Yakından takip ettiğim ve ayakta alkışlanısı bir tasarımcı olan Hakan Yıldırım’ın imzasını taşıyan gelinlik, Bergüzar Korel’in hoş omuz dekoltesini ortaya sermiş. Tasarımda en beğendiğim kısım değerli taşlardan yapılan askı üzerine yerleştirilen aksesuar oldu. Üst kısmında drape yapılarak hareket verilen gelinlikte alt kısımlarda sadelik aranılmış ve bu sebeple düz kumaş seçilmiş. Etek ucu uzun tutulduğundan etek ucuna hareket katmak içinde dikey kabartmalı bir kumaş kullanılmış.

Duvak olarak Türkan Şoray duvağında karar kılınmış. Buraya kadar seçimleri mükemmel fakat tek sıkıntı makyajının çok iyi olmamasıydı. Bu fikre Tv görüntülerinden vardım.

El çiçeğinde son birkaç yılın trendi taze çiçek kullanılmış. Çiçek gelinliği ile bütünlük sağlamış fakat uzun boylu bayanlara uzun çiçek modelleri yakışsa da ben gelinlik ile sarkan kurdelaları uygun bulmadım.