Düğün hazırlıklarının; araştırmaktan çok, bu deneyimi yaşayan kişilerle bilgi alışverişi yaparak yaşanması gereken bir süreç olduğunu düşünüyorum . Bu heyecanı yaşayan kişiler ile olumlu olumsuz deneyimleri paylaşmak yararlı olacaktır. Bende sizler için Temmuz ayında evlenecek olan ve sitemin header grafiği tasarımcısıda olan arkadaşımın tercihlerini bizler ile paylaşmasını istedim. Gelinlik, gelin saçı ve makyajı, nikah şekeri ve davetiye düğünlerin olmazsa olmazları …

pronovias-gelinlik-modelleri

Gelinliğini risk almamak için diktirmedi. Pronovias’dan satın aldı. Uzun ve ince bir fiziğe sahip olan arkadaşım, gelinlik seçiminde sade ve zarif bir model seçmiş. Ayrıca gelinliğini Airport AVM’deki Vakko mağazasından outlet fiyatına aldı.

el-yapımı-nikah-şekeri

Nikah şekeri ise düğün organizasyonunun ana rengi olan mor üzerine kurgulanmış. Malzemeleri Eminönü’nden satın alarak kendisi tasarladı ve uyguladı.

en-güzel-davetiye-örneği

Davetiye konusunda da kendi beğenisine uygun tasarımını yaparak bir matbaa ile anlaştı ve orada kendisine özel simli kağıda bastırdı. Davetiyede kullandığı figürler kendisi ve nişanlısının ilüstrasyonlarıdır. (Kendisi sipariş üzerine özel davetiye ve nikah şekeri tasarımları da yapıyor. )

Makyaj seçiminde, alerjisi olduğu için çok titiz davrandı; Lancome ve Christian Dior  markalı makyaj malzemelerini Boyner ve strawberry.net den satın aldı. Makyaj seçiminde sezonun trendi olan kırmızı ruj ile dudakları ön plana çıkartacak, gözlerde ve yüzde doğal görünüm sağlayacak bir uygulama yapacak. Gelin saçı için de dalgalı olan saçlarını doğal şekilde açık tutarak duvak ve şık bir gelin tokası ile süsleyecek. Aksesuar olarak inci takı ve bir de tüylü yelpaze kullanacak . Gelin çiçeği düğünün konseptine uygun taze kır çiçeklerinden oluşacak.

Düğün mekanı olarak deniz kıyısında şık bir restoranın terasını tercih etti. Mekanın süslemesi için mor ve beyaz renkler ile mevsim çiçekleri kullanılacak. Düğün müziğinde 6 kişilik canlı orkestra çalacak. Ve düğün sonrası balayı için de Rixos Bodrum’u tercih ettiler. Kendilerine şimdiden mutluluklar diliyorum.

Sizlerde düğün hikayenizin burada yayınlanmasını istiyorsanız, bizlerle paylaşabilirsiniz… serap@seraplamoda.com  adresine yollabilirsiniz.

[nggallery id=6]