Banyo dekorasyonu trendlerine paralel olarak büyük firmalar; teknoloji ile harmanlanmış geometrik, basit formlu minimalist çizgilerde ürünleri ile genel beğenileri karşılıyorlar. Doğal malzeme kullanımı; karma minimalist ve Art-Nouveau akımı etkisinde ürünler de müşterilerin beğenilerine sunuluyor. Ancak tüm bu kararlı formların arasında, İtalyan becerisi amorf yüzey oyunları ile Bandini firması, kendine özgü stili ile adından söz ettirmeyi başarıyor.

bandini-banyo-1

Bu seneki ISH fuarında firmanın standını ziyaret etme fırsatı bulmuştum. Özellikle Ocean serisi modüler lavabo tasarımları ile tasarım ve üretim güçlerini sergilemişler ve fuar ziyaretçilerinin büyük ilgisini görmüşlerdi.

 

bandini-banyo-2

Son dönemde değişik örneklerini görmeye başladığımız; kullanım suyunun doğal akışını sağlama amaçlı armatür tasarımlarına ve birbirini takip eden akışkan yüzeyler ile oluşturulan tasarımlara da örnekler İtalyan Bandini firmasının ürün gamında mevcut. Firma ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. 2009 banyo trendleri ile ilgili haberime buradan ulaşabilirsiniz.

bandini-banyo-3