Gelinlik seçimi zor ve ama bir o kadar zevkli bir süreç. Gelin adaylarının en sık düştüğü hata beden tipine uygun olmayan gelinlik seçimi oluyor. Gelinlikler ile ilgili bu haberimden sonra şimdi de ünlü gelinleri mercek altına alıyorum.

ceyda_duvenci_pinar_ayaydin

Vera Wang imzalı bu gelinlik tasarımı iki gelin adayını büyülemiş. Gelinlik seçimi kadar gelin el çiçeğinin de önemli olduğunu bu görselden anlıyoruz. Gelin çiçeğinde önemli detay kısa boylu bayanların uzun el çiçeği seçmemesi gerektiğidir. 2009 el çiçeği trendelerinde, yapma çiçek yerine canlı çiçekler tercih edilecek.

ayca_aral_asli_hanyaloglu

Ayça Aral’ın gelinliğinin tasarımı şık fakat kumaş seçimi ve dikişinde birçok hata bulmak söz konusu… Gelinlik seçiminde düğün mekanını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kır düğünü ile evlenen Ayal, bu seçiminde zorluk yaşamış olmalı. Aslı Hanyaloğlu, Dilek Hanif imzalı gelinlik ile sade ve zarif bir görüntü sergiledi.

gamze_ozcelik_gelinlik

Gamze Özçelik rol arkadaşı Uğur Pektaş ile İstanbul adalarda sade bir düğün töreni ile dünya evine girmişti. Gelinliği muhteşemdi. İyi bir moda tasarımcısı olduğunu dünyaya kanıtlayan Hakan Yıldırım izmalı bir gelinlikti. Gamze Özçelik ‘Bu hayalimdeki gelinlik ‘ açıklamasını yapmıştı. Saç ve makyajında her zamanki gibi doğru tercihi yapmış. İspanyol topuz bu yıl da gelin saçı olarak trend olacak.

gonca_bademli_melis_cifci

Melis Çiftçi, Bettina Hakko’nun organizasyonunu üstlendiği Beylerbeyi Sarayında düzenlenen rüya gibi bir düğünle dünya evine girmişti. Gelinliği ile ilgili yapılan tek yorum muteşem olduğu idi.

Yasemin Çağlar Yunan mitolojisindeki tanrıçaları andıran gelin saçı ile adeta bir peri kızı gibiydi. Yasemin Çağlar’da diğer gelinler gibi gerçek çiçekten bir gelin çiçeği tercih etmişti.

foto: jetsetistanbul