Gelin olmanın, gelinlik giymenin heyecanı her bayanın yaşamaktan zevk alacağı bir duygu… Düğünlerin hazırlık kısmı bazı çiftler için sıkıntılı ve stresli bazıları için heyecanlı ve huzurlu geçiyor. Sanırım bu tamamen doğru seçim yapmak ile ilgili. Doğru organizasyon şirketi ile anlaştığınızda ya da doğru bir düğün mekanı bulduğunuzda  sıkıntılar azalacaktır. Buna doğru kuaför, doğru moda evi gibi sıralanan bir çok detay var.

en_guzel_gelin_basi

Benim düğünüm bundan yaklaşık bir buçuk yıl önce oldu. İnanılmaz detaycı ve mükelmeliyetçi birisi olduğum için her detayı kendim bizzat organize ettim. Düğün olacak otelin düğün menüsünü iki gün önceden denedim ve bunun baharatı az , bu biraz daha pişmeli gibi yorumlar yaptım. Sanırım düğünümde DJ’lik yapan şahıs bu mesleği bırakmıştır. Düğünüm ile ilgili anlatacak çok varki bunlardan biride düğünden bir gün önce düğün saçımın provası idi. Kuaför konusunda ne kadar titiz davrandığımı söylemeye dahi gerek yok :) İlk görseldeki Avril’in saçlarının aynısını yaptırdım tek fark arkasına rahibe duvağı yaptırmam oldu. Gelin başı konusunda tavsiyem bir iki gün önce kuförünüz ile saçın her türlü oluşumunu belirlemeniz olucak. Gelinin doğal olmasından yanayımdır. Doğal saç ve makyaj… Üçüncü görseldeki küt modelin de çok şirin olduğunu düşünüyorum.

gelin_basi_modelleri

Gelinlerin çoğunlukla tercih ettiği model topuz modelleridir. Düğün boyunca toplu bir saç ile açık saça göre daha rahat hareket edecektir. Atlanılmaması gereken not ise yüz tipinize göre topuz modeli seçmeniz olacak. Kuförler her geline aynı topuzu yapmak isterler aman dikkat!!

gelin_basi_2008_modelleri

2008 yazı İspanyol esintileri taşıyan gelinliklerin trend olduğu bir yıl olmuştu. 2009 ise helenistik ve dar silüetli gelinliklerin trend olacağı bir yıl olacak. Doğal saç ve makyaj trendlerin arasında… 

2009_gelin_basi_

Sıradışı modelleri tercih eden gelinleri cesaretinden dolayı her zaman tebrik etmişimdir. Dört numaralı görseli tercih edecek gelin sayısının çok çok az olacağı bir gerçek…

2009gelibasi_modelleri