İşlerimin yoğunluğundan dolayı bir iki gündür yazılarımın sayılarında azalma oldu. Bu açığı kısa sürede kapatacağım. Paris Moda Haftası birbirinden renkli tasarımlara sahne oldu. İlk koleksiyonunu ele aldığım modacı Stella Mc Cartney…

stella_mccartney

 

Beklentilerime yakın bir koleksiyon ile karşılaştım. İlk kez Givenchy’nin koleksiyonunda rastladığım çorap botlarına, modacının tasarımlarında yer verdiğini gördüm. Seksi ve feminen bir algı yaratan bu botların gelecek sezonlarda kullanımının artacağını düşünüyorum. Bu botlar ile ilgili diğer haberim burada …

stella_mccartney3

 

Sezonun iki hiti bir arada, blazer ceket ve deri pantolon… Blazer ceketinizin kollarını sıvamanız bu trendin ikinci basamağı olacak. Tıpkı Charlize Theron gibi..

stella_mccartney2

Tasarımlarda bir diğer dikkat çeken akım ise kombinezon vari elbiseler idi. Koleksiyonda iki uç nokta bulunmakta; birincisi dişi bir kadın, ikincisi maskülen bir kadındı.

paris_moda_haftasi_davetlilier

Defileye katılan davetliler şıklık yarışındaydılar. Pink’in dışında renk seçimleri soluk tonlarda olsa da zarafetlerinden tam not alıyolardı. Salma Hayek eşi ile birlikte katılırken diğer davetliler yanlız katılmayı tercih ettmişlerdi.