2009_tulum_modas11

Modacılar koleksiyonlarını peşisıra sunarken, koleskyionlarda tulumların etkisini hisetmeye başlamıştım. Tam düşündüğüm gibi oldu ve tulum bu yıl zaferi kazandı. Zara, Topshop gibi markaların satışları yüksek olan ürünleri arasına girdi. Geçtiğimiz günlerde  Jet-Set arasında stil ikonu olarak anılan Eda Taşpınar’da seçkin davetlerden birinde tulum tercihi ile gözlere hitap etmişti. Carolina Herrera’nın tasarımını diğerlerinden çok farklı buluyorum, adetda arenaya çıkacak bir matador kadar yırtıcı fakat bir o kadar da feminen izlenimi var.

2009_tulum_modasi1

BSBG Max Azria’nın tasarımı günlük hayatta kullanıma uygun, rahatlığı ön planda tutan bir çizgide duruyor. Raquel Zimmermann çizgilerinde sert bir kadını ve ihtirası birarada barındırarak, fark yaratmış. Topshop üzeri kalp figürleri  olan tulumu çok eğlenceli bir tasarım olmuş kanısındayım.Kalp figürüne bul yıl sıkca rastalyacağız. Bunuda belirtmek istiyorum.

2009_tulum_modasi3

Toz pembe, mercan ve gri- mavi, donuk çimen yeşili  renklerinde  olan tulumlar yaza damgasını vuracak. Tulum bu yıl moda, ben de satın almak istiyorum diyenlere tavsiyelerim; eger kısa boylu ve bacak boyunuz kısa ise kısa tulumları tercih edin. Boyunuz ve bacak ölçüleriniz uzun ise her iki altenatifi de tercih edebilirsiniz.