Dün gece uykusuz bir geceydi. Sebebi bütün bir yıl beklenen Oscar ödüllerinin sahiplerini bulmasıydı. Bugün benim için uyur gezer ve algılarımın zayıf oluşu ile geçti. Tören beklentilerimin altında geçti. Starlar şıklık yarışının tam tersi rüküşlük yarışındalardı. Bu da beni en şık kadınları seçmek yerine en kötü tasarımları seçmeye yönlendirdi. İşte en kötüler…

kirmizi_hali_rukusleri

Phobe  Cates; kırmızı, üst kısmı özensiz , dikimdeki hataları fotoğraf karesinden nerdeyse fırlayacak bir elbise seçmiş. Oje renk seçimi ise felaket uyumusuzluk sergiliyor. Koyu renk ojelerin trend olduğu bir gerçek fakat günlük hayatta uygulanan bir trend…   Leslie Mann’a gelirsek; felaket, felaket, felaket… Oscar gecesi için seçilebilecek en avam, alaturka seçimi yapmıştı.

kirmizi_hali_2

Yukarıda Beyonce’ un rüküşlük mertebesinde üst basamaklara tırmanmasını sağlayan seçimi görüyoruz. Deniz kızı kesimi yuvarlak hatları olan vucuduna yakışsa da iri desenleri olan bir elbise seçmesi, olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olmuş. Bir d,ğer deniz kızını anımsatan seçim yapan da  Vanessa Hudgens oldu. Göz yoran gereksiz  detaylara sahip bir bir elbise seçmiş. Göğüs kısmındaki siyah, beyaz güller giysiye enerji kazandırması için konulmuş. Fakat giysinin genel algısını daha da aşağılara çekmiş.