2009_modasi_cicek

Gözlerimizi kapatıp baharı düşündüğümüzde ilk gelen görüntü rengarenk açan çiçeklerdir. Bahar modası tamda bunu hissettirecek… Trendler arasında olan omuzda biten tek askılı bir elbisenizi kocaman bir gül ile renklendirebilirsiniz. Özellikle çiçek desenli çoraplar vazgeçilmezimiz olacak.

2009_modasi_sivri_omuzlar

Sivrilen omuzlar hayatımıza aniden girecek, sakın korkmayın vatka geri gelmiyor. Sadece modacıların 2009′ da en belirgin çizgileri olan heykeltraş terziliğinin bir uzantısı… Sakın ben asla tercih etmem demeyin çünkü mağzalardan satın alacağımız standart tişörtlerde dahi bu sivri hatlara rastlayacağız.

2009_modasi_fiyonk

Benim gibi 80’li yılların başında doğanlar mutlaka , Mickey Mouse’un eşi :) Minnie Mouse’un saç bandında ki  fiyonku hatırlayacaklar… O dönem anneme renk renk bu saç bantlarından yaptırıyordum. Sene 2009 ve hala fiyonk modacıların romantizmi yakalamak istedikleri parçalarda kullandığı detaylardan birisi, sadece farklılıklar gösteriyor. Fiyonlar yılın akımı heykeltraş terziliğinin etkileri ile Armani Prive koleksiyon da olduğu gibi mimari hatlara sahip oluyor.


2009_modasi_mimari_esitniler

Jean Paul Gaultier’in koleksiyonunda izleyenleri mest eden tasarımlar arka arkaya geldi. Aklımdan ilk geçen, tasarımcının bu koleksiyon öncesinde kültür turlarına ağırlık vermiş ve tarihi dokulardan çok etkilenmiş olduğuydu. Mimari figürlerin modaya sert hatları getirdiği gerçegi var fakat bir o kadar da feminen olduğunu düşünüyorum.


2009_modasi_cizgiler

Tek renkli şeritler, bu yılın modasına kontrast ve asalet getirdi. 2009 trendleri arasından sıyrılacağına kesin gözü ile bakıyorum. Bu akıma sen çok Eda Taşpınar sevinecek, bu haberimden Eda Taşpınar’ın siyah- beyaz tutkusunu okuyabilirsiniz.

DEVAMI ÇOK YAKINDA …