eda_taspinar_21

Eda taşpınar davetlerinin aranan ismi olarak sürekli karşımızı çıkıyor. O bir bakmışsınız Dj. Cüneyt Kurt’ un perşembe partilerinde bir bakmışsınız Les ottomans açılışında…  Davet, açılış ve partileri seven Eda, davetlere katılırken seçmiş olduğu kıyafet seçimleriyle de çok konuşuluyor. Eda Taşpınar’ın stilini  tartışan insan sayısı gittikçe artıyor. Bunun üzerine ben de kendime düşen eleştiri hakkımı kullanarak, stilini masaya yatırıyorum.

eda_taspinar1

Bütün bayanların tek düze giyinmesinden yana değilim, kendi stilini yaratmak her zaman en iyi seçimdir. Eda Taşpınar bunu başarmaya çalışıyor ama bu stil arayışında çok kötü seçimlerde yaptığı bir gerçek.. Söylentilere göre, bir dönem Vakko’ ya tasarımlar yapan Eda, ünlü tasarımcıları taklit ettiği için işinden çıkarılmış. Üst taraftaki ilk görselde seçimlerini çok başarılı buldum. Özellikle sezonun trendlerinden olan saç aksesuarı yuvarlak yüz hatlarına sahip olduğu için çok yakışmış. İkinci görselde yine yanlış bir seçim yaptığını görüyoruz. Sizce de öyle değil mi ?

eda_taspinar_siyah_beyaz

Siyah & Beyaz ikilisini seviyor ve bu sevgisini sık sık gözler önüne seriyor. İlk görseldeki kendisinin Punto deri için tasarladığı  deri üzerine metal uçlar olan eteği ile  şık bir görüntü, yüzük seçimiyle de  kıyafeti arasında uyum yakalamış. Bacak dekoltesinde cüretkarlığını takdir ediyorum. Göğüsleri ölçüleri küçük olduğu için bacak dekoltesine ağırlık verdiğini satır arasında kendisi de söylüyor. Deniz Berdan’la bir davette çizmeleri ile pişti oldukları görüntüsü hala hafızlarda… Binbir dalmaçlayı Eda, flimi defalarca izlemiş ve sanırım filmdeki kötü karakterli kadının çok etkisinde kalmış. Gerçekten çok kötü,  çok rüküş …

eda_taspinar_3

Pembe ayakkabı ve sarı portföy çanta tek kelime ile çok şık.. Renklerin en sıcak tonları seçilerek bütünlük sağlanmış. Elbise güzel vucut hatlarını ortaya çıkarmış. Elbisenin dikim kalitesi iyi, tafta kumaş seçimi yapılarak doğru karar verilmiş. Hemen yanındaki görseldeki seçimin inanılmaz..  Bu kadar kötü bir seçim nasıl olur. Dikim kalitesi çok kötü, saten kumaş kıyafetin tasarımına göre yanlış seçilmiş, çok daha ince bir saten seçilmeliydi. Adeta çocuklara mama yedirilirken önüne bağlanan bez parçasına benziyor.

eda_taspinar_kirmizi

Eda yazları mesken edindiği bodrumda, bronz teni ve farklı giysi seçimleriyle karşımızda…  Eteğini iki ucundan tutarak, etek  altı kesiminin düz olmadığını göstermek istemiş. Yarım U şeklinde tasarlanmış ve bu şekilde basit sıradan kırmızı bir elbiseyi ufak detaylarla farklı kılmışlar. Color Block trendine uygun elbisesini sezon trendleri arasında  kalın,renkli bileziklerle tamamlamış. Beğendiğim bir seçimi olan gladyatör tarzı kıyafeti kendisine yakışmış.  Paris’te Moda Tasarım’ı eğitimi aldığından dolayı son tasarladığı  gladyatör’leri anımsatan tasarımlarını 2009 ‘da Paris’te bir mağaza açarak satışa sunmayı planlıyor.

eda-taspinar-ayakkabi

Eda Taşpınar kendi stilini bulana kadar onu birçok tarzda  göreceğiz. En son Les Ottomans 29′ A açılışında rastladık.  Seçimleri gözlerimi yerlerlerinden fırlattı. Kırış kırış bir saten şalvar, uyumsuz siyah bir gömlek, gömleğin yakasını üzerine takılmış beyaz bir kolye…  ( Kolye, yakaya ağırlık olarak çok geldiği için yakanın görüntüsünü bozmuş ) Üst taraf 80’ler, alt taraf  2009 modası şalvar. Tek yüksek notu alan ayakkabı seçimi oldu.  Yves Saint Laurent ilgi gören tasarımına benzeyen bir model ve çok başarılı …

Şubat ayının son haftası CNN TÜRK’te yayına giricek olan bir moda programı hazırlayan Eda Taşpınar, tıpkı kendi sıra dışı tarzı gibi alışagelmişin dışında bir program olacağından eminim.