diorspring2009Bir varmış bir yokmuş karanlıklar ülkesinde ruhu gibi yüzüde çirkin bir cadı yaşarmış…. Size bir yerden tanıdık geliyor mu? Cristian Dior’ un baş tasarımcısı John Galliano küçüklüğünde bu masalları çok dinlemiş ve etkilenerek bu koleksiyonu hazırlamışa benziyor.

diorspring200921Moda haftaları ekonomik kriz sebebi ile sönük geçicek denilsede, John Gallino ekonomik krizi aşarak işine odaklanmışa benziyor. Tasarımlarında toz mavisi, peygamber çiçeği sarısı, lale kırmızısı, şerbetli portakal, siyah, beyaz renklerini kullanmıştı.

diorcspring200941Biliyorum ünlü tasarımcıların defileleri başladı ve çok fazla siyah, beyaz ikilisini görmeye başladınız. Korkmayın geriye kalan haute couture defilelerinde çok daha güzel şovlar izleyeceğiz.

diorspring20093Bir başka göze çarpan detay ise, çin porseleninden esinlenilmişti. Koleksiyonda beğendim detaylar belden oturan ve hacimli şekilde aşağıya inen eteklerdi. Etek altlarına verilen şekiller çok yaratıcıydı.Beli ince olmayan bayanların belini dahi ince gösterebilicek dikiş detaylarına sahipti.