Erkeklerin modayı takip etmediğini mi düşünüyorsunuz? Eğer cevabınız evet’ se yanılıyorsunuz. Trendleri yakından takip eden,  iş ve sosyal yaşamına uygun stiller seçen beyler çoğunlukta… Erkeklere en yakışan tarzın business casual olduğunu düşüyorum.2009 yılına modacılar hızlı bir giriş yaptılar ve bende “2009 yılı erkek modası”  dosyasının 1. bölümünü açıyorum.

erkek_modasi_kadife_ceket

Kadife Osmanlı İmparatorluğunda güç ve asaletin simgesidir. O dönem sadece padişahların ve sultanların giyebildiği kadife, hala modacıların baştaşı olarak koleksiyonlarda yerini alıyor. Sezonda sık sık ceket ve pantolonlarda kadifeye  rastlayacağız. Renk ve desen seçimi sizin elinizde fakat yeşil ve mavi kadife, trend basamaklarında çok önlerde olucak. Denemeye ne dersiniz ?

erkek_modasi_canta1

Sizde eşim gibi düzenli ve yanınızda iki telefon, bilgisayar, iki güneş gözlüğü, iki cüzdan, çeşitli kalemler vs.. taşıyorsanız şanslısınız. Bu sezon çantalar olabildiğince büyük olacak. Sık iş seyahatine gidenler için ideal bir seçim olan büyük çantalar erkekler tarafından ilgi görebilecek mi? Zaman içerisinde izleyerek göreceğiz.

erkek_modasi_yelek

Yelek severmisiniz? Bu sezon yelek neredeyse bütün tasarımcıların koleksiyonunda yerini aldı. Kullanım şekilleri değişti fakat yelek yıllardır yerini koruyan bir aksesuar olarak tekrar boy gösteriyor. İster kazak üzerine, ister içine birşey giymeden yada  en sık kullanılan şekli gömlek ile kullanın ama mutlaka sezonda bir yelek satın almayı unutmayın.

erkek_modasi_kusak

Özel davetlerin vazgeçilmezi kuşaklar gece ve gündüz karşımıza çıkabilir, kuşak ülkemizde sadece sünnet çocuğu ve damatlarda tercih ediliyor.Sokak modasına yansımalarını merakla bekliyorum. Modacılar kuşakların üzerine minimal geometrik şekiller  uygulamış ve Burberry bunda çok başarılı olmuş.

erkek_modasi_ceket

2009 Newyork Moda Haftasında modacılar teker teker defilelerini yaparken bende ilk rastladığım andan itibaren “6 düğmeli ceket geri geliyor ” aman allahım şeklinde geziyordum. Sırayla defiller oldu ve bitti. Sonuç :Ceketlerinizin önünü üst üste bindirmeye geri dönüyorsunuz beyler…6 düğmeli ceket fikrine kendinizi şimdiden alıştırmaya başlarsanız iyi olur.