Bir kaç yıl önce ; Sende kimsin ki moda konularında ahkam kesiyorsun? Neden bu kadın aşırı abartılıp,şişiriliyor? gibi soruları kendime sıkca soruyordum.Yakın arkadaşım moda yazarı Simge kurban ile ece sükan meselesini defalarca masaya yatırıp hiçbir sonuca bağlanmadan kalkmışlığımız çoktur.Simge benden çok daha önce ece sükan gerçegini kabul etti ama benimki uzun zaman aldı.

Ankara ted kolejini bitirdi.OTDÜ’de psikoloji eğitimi aldı.Deniz akkayanın birinci olduğu güzellik yarışmasında üçüncü oldu ve mankenlik,fotomodellik yaşamı başladı.Diğer mankenler gibi magazin malzemesi olmadı.Doğal,yalın bir hayatı tercih etti.Marie Claire dergisinde moda editörlüğü,Ajda pekkan’a imaj danışmanlığı,dizi oyunculuğu daha şuanda aklıma gelmeyen meziyetler… ve benim için en önemlisi ‘Ece Sükan Vintage’ mağazasından alışveriş yapma şansım oldu.Vintage denince akla karanlık,karmançorman,eski bir butik düşüncesi geliyor.Eski ,moda giysileri bir koleksiyoner gibi farklı ülkelerden topluyor ve bunları yeni giysiler ile konbinliyor.Mağzada Chanel,Yves Saint Laurent,Ossie Clark gibi markaları bulma şansınız var.Benim ilgimi mağzadaki çok eski tarihlere ait moda dergileri çekmişti :)Vaktimin büyük bir kısmını dergilere göz atarak geçirdim.Bunların dışında ece sükanın yazılarına bu adres’den ulaşabilirsiniz.

Zaman zaman ece’in giyim tercihlerini size yansıtmayı planlıyorum.Nil karaibrahimgil mağzanın müdaimlerinden mağzayı ziyaret ettiğinizde görme olasılığınız yüsek ;)