Malzemeler :
  • 1 yemek kaşığı vazelin
  • 1 damla menekşe yağı
  • 3 damla buğday yağı
Bu karışımı hazırlıyoruz.Ardından ayaklarımızı ılık suyun içine bir kaşık tuz ilave ettiğimiz bir kabın içinde yaklaşık yarım saat bekletiyoruz.Ben bazen kendimi şımartmak istediğimde özel sabunlar satan mağzalardan aldığım minik ,rahatlatıcı kokulardan ilave ediyorum.Bu müthiş rahatlamanın sonunda ayaklarımızı sudan çıkarıp ponza ile ponzalıyoruz.Ben bu işlemi tv karşında mest olmuş bir şekilde yapıyorum :) Bu işlemlerin arkasından kremi ayaklarımıza masaj yaparak uyguluyoruz.Eee iyi masaj yapan bir arkadaşımız olsa bu durumda hiçte fena olmaz dimi? :)
Ben bu kremi hazırlıycam ama ne ne işe yarıyor?? derseniz ;Vazelin kurumayı ve çatlamayı onarır.Menekşe yağı mikropdır, kırıcı ve egzama, mantar oluşmasını engeller.Buğday yağı içeriğindeki E vitami cildi onarır ve çatlaklar için çok yararlıdır.Ayaklarımıza bol miktarda nem vericektir.Hoş kokosu ile rahatlatma özeliği vardır.
Çok daha fazla etki etmesi için bu rahatlama sonrası ayaklarımıza pamuklu çorap giyerek uyumamız yeterli olucak.Ben daha pembe ve pamuk gibi ayaklarım olsun! diyorsanız bence hemen uygulamay başlayın…
Bu karışımdan fazla oranda yaparak nemli olmayan bir ortamda 1 yıl kullanabilirsiniz.